Tehetségnap

      Keresd az utat, legyél sikeres!

A Szvetnik Joachim Általános Iskola 2010-ben vált Regisztrált Tehetségponttá. Intézményünk volt Bács-Kiskun megye első általános iskolai tehetségpontja.

Az iskolánkban folyó áldozatos és kiemelkedő tehetséggondozó munka elismeréseként 2013 májusában iskolánk megkapta a megtisztelő Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet, és két pedagógusunk, Csontos Ferencné és Weisné Puskás Ágnes több éves eredményes tehetséggondozó munkájáért 2013 augusztusában Bonis Bona–díjat vehetett át Budapesten a Nemzeti Színházban.

Tehetséges diákjainkért igyekszünk mindent megtenni: műhelyekbe irányítjuk őket, egyéni fejlesztő programokat dolgozunk ki, kirándulásokat szervezünk nekik, táborozni visszük őket minden év végén. Munkánk sikerességét mutatják versenyeredményeink és a környékbeli középiskolák elismerő visszajelzései.

 

2014. május 9 - én rendeztük meg a Szvetnik Joachim Általános Iskola második Tehetségnapját. Programunkat a Városi Sportcsarnokban valósítottuk meg a meghívott vendégek illetve az iskola tanulóinak és tanárainak részvételével. E rendezvény mottójának a következő mondatot választottuk: Keresd az utat, legyél sikeres!

A szlogen üzenetének megfelelően építettük fel rendezvényünket:

1.      A Szvetnik Tehetségpont elmúlt 4 évében elért kiemelkedő eredményekről illetve legjelesebb tehetségígéretekről kiállítást mutattunk be a sportcsarnok épületében.

2.      Fellépési lehetőséget biztosítottunk a versmaratonon legjobb teljesítményt nyújtó diákoknak, iskolánkban működő tánccsoportoknak (aerobic, néptánc) illetve László Zsófia, Fit Kid táncosnak.

3.      Saját prezentációval bemutatkozott 2 valódi tehetségígéretünk, Ádelhardt Zsombor 8. b osztályos illetve Nasz Eszter - egykori kiváló tanulónk, jelenleg a III. Béla Gimnázium 9. osztályos diákja - Felfedezettjeink 2014. különdíjas fiatal.A Nemzeti Tehetségfejlesztő Tanács negyedik alkalommal hirdette meg hazai és határon túli tehetséges fiatalok felfedezését és támogatását célzó pályázatát. 2014-ben 245 elbírálásra alkalmas beadvány érkezett, melyek között 3 fődíjat és 14 különdíjat osztottak ki március 22-én, Budapesten a MoM Kulturális Központban. A pályázók között kiemelkedő tehetségű fiatal kutatóbiológusokat, matematikusokat, énekeseket, táncosokat és egy világszerte ismert 17 éves festőművészt ismerhettünk meg. Eszter volt az egyetlen díjazott sportoló. Nagyon büszkék vagyunk eredményeire és díjára.

4.      Sokfélék vagyunk rajzpályázat eredményhirdetése.

 

Rendezvényünkre meghívtuk a Tanuljunk másképp egymástól! pályázatban részt vevő mórahalmi diákokat és kísérő tanáraikat, akik a Szvetnik–házat is megtekintették. Délelőtti programunkat Ignácz Ferenc természettudományos előadásával zártuk, amely a gyerekek érdeklődését teljes mértékben felcsigázta.

 

Tehetségnapunkat délután egy szakmai programmal folytattuk. Behányné Illésné Mária az 1. a osztály diákjainak segítségével a Mozgáskotta módszertanával ismertette meg városunk érdeklődő óvópedagógusait és tanítóit.

                 Weisné Puskás Ágnes

 Köszönetünket szeretnénk kifejezni Tehetségnapunk sikeres lebonyolításában segítséget nyújtó szervezeteknek, felkészítő és a rendezvény lebonyolításában tevékenykedő tanároknak illetve magánszemélyeknek:

·         Behányné Illés Máriának és az 1.a osztály tanulóinak a Mozgáskotta bemutatóért

·         Iskola vezetőségének ( Fuszkóné Gáspár Judit,Novák László, Vojnics –Rogics Antalné )

·         Kopcsek Tamás náptánctanárnak

·         Mélykút Város Önkormányzatának

·         Művelődési Ház vezetőjének, Fuszkó Attilának

·         Pásztor Andreának aerobic oktatónak

·         Tehetséggondozó Munkaközösség tagjainak ( Brezovszkiné Beszédes Ágota, Csontos Ferencné, Eszterné Matosovits Ágnes, Hurton Katalin, Illésné Birkás Mária, Klem József, Mackó Józsefné, Malustyikné Csorba Mária, Nasz Ildikó, Racsmánné Uzonyi Valéria és Weisné Puskás Ágnes)

·         Tehetséghidak  Programnak

·         Weisz Istvánnak

·         Pekli Anitának

·         Burai Bélának